Dom i ogród

Co wybrać, aby skutecznie i praktycznie zadaszyć taras?

Taras to strefa relaksu, która zawsze powinna stanowić wizytówkę Twojej nieruchomości. Jako, że miejsce odpoczynku zlokalizowane jest na zewnątrz, trzeba liczyć się z tym, że będzie stale narażone na działanie różnych czynników atmosferycznych. Jak zatem osłonić taras, aby zyskać przyjemny cień latem? O tym dowiesz się z naszego poniższego artykułu.

Nawet osoby, które lubią słońce i chętnie spędzają czas w jego promieniach, potrzebują latem wytchnienia od upału. W przypadku zadaszenia tarasu jest to ważne nie tylko ze względu na komfort Twój i pozostałych domowników, ale też z uwagi na kondycję miejsca, a konkretnie posadzki, mebli czy roślin. Temperatura przy deskach czy płytkach może drastycznie wzrosnąć od ciągłego nagrzewania, co nie jest ani komfortowe ani bezpieczne. Na szczęście możesz skutecznie poprawić jakość wypoczynku na świeżym powietrzu, decydując się na osłonięcie markizą. To najpopularniejszy, designerski, a zarazem wysoce skuteczny sposób odcięcia się od intensywnego promieniowania UV. Zwijany daszek możesz łatwo składać i rozkładać, co pozwala na swobodne kreowanie klimatu panującego na tarasie. W praktyce chroni on nie tylko przed słońcem, ale też delikatną mżawką, a nawet przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Dlaczego warto wybrać markizę tarasową?

Osłonięcie tarasu można wykonać na kilka sposobów, ale tylko markiza daje tak dużą swobodę aranżacyjną. Markiza tarasowa jako osłona ma do spełnienia ważną rolę. Blokuje dopływ promieni słonecznych, ale też stanowi barierę dla drobnych opadów deszczu. Buduje przytulny klimat na balkonie, z dala od ciekawskich spojrzeń sąsiadów czy przechodniów. Przyjemny cień i niższa temperatura są dobre nie tylko dla użytkowników, ale też dla mebli i innych elementów wyposażenia tarasu. Solidne poszycia chronią je przed płowieniem czy zniszczeniem pod wpływem wilgoci. Warto wiedzieć, że nowoczesne rodzaje markiz cechują się nie tylko wytrzymałą i praktyczną konstrukcją, ale także dużą estetyką. W praktyce oznacza to, że można bez problemu znaleźć model markizy, która wpisze się kolorystycznie w styl danego tarasu.

zadaszenie tarasu

Gdzie zastosować markizę?

Ze względu na to, że markizy są produkowane na wymiar i mogą osiągać nawet spore rozmiary, równie dobrze nadają się do osłaniania altan ogrodowych i wiat samochodowych. Możesz zainstalować je także na balkonie czy w ogródku restauracyjnym. Z łatwością dopasujesz rodzaj osłony do konkretnego miejsca, tak pod względem wielkości, jak i koloru. Do wyboru są różne odcienie z bogatej palety RAL, a także sposób obsługi – sterowanie ręczne i elektryczne.