Biznes

Czy leasing łodzi i sprzętu fitness to dobre rozwiązanie?

Zakładając działalność gospodarczą, musimy liczyć się z wydatkami na niezbędny sprzęt i wyposażenie firmy. Niekiedy koszty początkowe będą małe, jak w przypadku działalności opierającej się na usługach świadczonych zdalnie lub pracy biurowej, a innym razem ogromne. Aby pokonać wysoki próg wejścia dla branży, wielu przedsiębiorców świadczących usługi wymagające użycia specjalistycznego sprzętu decyduje się na leasing. Dlaczego jest on tak popularny?

Zalety korzystania z leasingu

Leasingowanie sprzętu w firmie ma wiele plusów. Przede wszystkim, w zależności od rodzaju leasingu (finansowy lub operacyjny), mamy możliwość zaliczenia w koszty prowadzonej działalności różnego rodzaju wydatków związanych ze spłatą rat i użytkowaniem sprzętu. Pozwala to na obniżenie zobowiązania podatkowego.

Dodatkowo leasing nie wpływa na zdolność kredytową przedsiębiorstwa, więc bez przeszkód możemy ubiegać się o kredyt lub pożyczkę na finansowanie kolejnych inwestycji.

Ogromną zaletą leasingu jest jego elastyczność. Najważniejsze parametry umowy, jak okres finansowania, wkład własny czy wiek przedmiotu umowy są każdorazowo ustalane indywidualnie z leasingobiorcą, który otrzymuje ofertę dopasowaną do swoich możliwości. Szukasz sprawdzonej firmy leasingowej, która sfinansuje Twoje odważne plany biznesowe? Zajrzyj na stronę https://www.leason.pl/oferta/leasing-maszyn/ i zapoznaj się z ofertą leasingodawcy.

Przyjrzyjmy się, jaki sprzęt można wyleasingować w różnych branżach?

Własna siłownia i leasing sprzętu fitness

Nowoczesne centra fitness są wyposażone w zróżnicowany sprzęt do ćwiczeń siłowych i wydolnościowych. Zaawansowane orbitreki i bieżnie, wioślarze, ławeczki do wyciskania, a nawet wysokiej klasy zestawy hantli i sztang, które spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, potrafią kosztować bardzo dużo. Aby obniżyć jednorazowy wydatek i przyciągnąć od razu rzesze klubowiczów, fitness kluby korzystają z zewnętrznej formy finansowania. Dzięki temu możliwe jest kompleksowe wyposażenie sal treningowych, ale jednocześnie rozsądne zarządzanie budżetem poprzez obniżenie wysokości należnego podatku.

Leasing ładowarek i maszyn budowlanych

W branży budowlanej leasing jest jedną z najbardziej popularnych form finansowania. Procedura przebiega szybko i pozwala na rozbudowę parku maszyn o nowe rozwiązania technologiczne i poszerzenie profilu działalności o kolejne usługi. Co obejmuje leasing maszyn budowlanych? Najczęściej będzie to finansowanie zakupu koparek, ładowarek, podnośników, dźwigów, maszyn do prac brukarskich, a nawet kompletu rusztowań i szalunku.

Leasing łodzi

Z leasingu korzystają także miłośnicy żeglarstwa, którzy szukają sposobu na zoptymalizowanie wydatków związanych z życiową pasją. Coraz więcej firm leasingowych decyduje się na finansowanie zakupu łodzi motorowych i skuterów wodnych, jachtów żaglowych, motorowych oraz sportowych jednostek pływających. Finansowanie może dotyczyć zarówno jachtów śródlądowych, morskich, jak i rozwiązań przygotowywanych na indywidualne zamówienie.

Niski wkład własny, uproszczona procedura i możliwość zaliczenia raty leasingowej do kosztów prowadzonej działalności, czynią z leasingu bardziej elastyczne rozwiązanie niż kredyt bankowy. Jeżeli potrzebujesz uzupełnić majątek firmy o nowy sprzęt albo planujesz inwestycje, warto rozważyć takie rozwiązanie.