Kultura

Ponadczasowe koszule – czy masz je w swojej szafie?

W szafie każdej kobiety powinny znaleźć się nie tylko ubrania modne w aktualnym sezonie, ale również te charakteryzujące się ponadczasowym krojem. To właśnie bazując na tego typu standardowych ubraniach można swobodnie wyczarować stylizację dopasowaną do każdej sytuacji. Co więcej, dołączenie modnych dodatków i ich wymiana, pozwala wykorzystać jedno ubranie zarówno do pracy biurowej, jak i późniejszego szybkiego wyjścia ze znajomymi. Dlatego warto mieć w szafie również te uniwersalne ubrania – dzięki nim, nigdy nie zdarzy się sytuacja, gdy nie ma się, co na siebie włożyć.

Klasyczna biała koszula damska

Większość kobiet lubi podążać za aktualnymi trendami w modzie. Nic więc dziwnego, że często ich szafy pękają w szwach. Mimo tego, w każdej z nich powinno znaleźć się miejsce dla minimum jednej klasycznej w kroju, eleganckiej koszuli. To nie tylko ubranie do pracy biurowej. Sprawdzi się przy wszelkich oficjalnych okazjach, a także w sytuacji rozmowy kwalifikacyjnej czy załatwiania ważnych spraw. Przy doborze odpowiedniego ubrania, należy pamiętać, że koszule damskie mają różne kroje i mogą być w różnych kolorach. Najbardziej ponadczasową jest koszula w kolorze białym. Jednak wielu osobom kojarzy się ona z akademiami szkolnymi, a starszym z pochodami majowymi. Idealnym rozwiązaniem sytuacji, gdy nie chce się ubierać białego ubrania są koszule w odcieniach niebieskiego. Są równie eleganckie. W sytuacjach formalnych lepiej zrezygnować z intensywnych i nasyconych kolorów czy tekstur. Wybierając krój, należy wybrać rozmiar dopasowany do ciała, szczególnie w okolicach biustu – aby guziki nie rozchodziły się nieestetycznie. Koszula nie powinna być również zbyt krótka, aby istniała możliwość wpuszczenia jej w spodnie czy spódnicę – dzięki temu nie będzie się marszczyła.

Nowy styl z wykorzystaniem koszuli

Koszula wielu osobom kojarzy się jednak tylko ze stylem formalnym. I oczywiście nadal pozostaje atrybutem osób pracujących w biurach, bankach czy w obsłudze klienta. Dodaje ona z pewnością profesjonalnego wyglądu. Jednak te ponadczasowe w kroju koszule damskie można łatwo wykorzystać do zupełnie innych stylizacji, które sprawdzą się na wieczorne wyjście ze znajomymi. Nie ma zatem potrzeby zabierania całej garderoby na zmianę – czasem wystarczy jedynie odpiąć kilka guzików i uzupełnić dodatki. Wśród młodych kobiet popularnym rozwiązaniem było również wiązanie luźnego dołu koszuli w supeł. Dzięki temu stylizacja zyskiwała charakter. Ten ponadczasowy element garderoby bywa również wykorzystywany jako nakrycie wierzchnie – w ciepłe, letnie wieczory wystarczy zupełnie by uniknąć ukąszeń komarów. Nic więc dziwnego, że koszule damskie są ponadczasowe i każda kobieta powinna mieć przynajmniej jedną w swojej szafie.

Koszule damskie – uniwersalne, trwałe, ponadczasowe

Stylizacje wykorzystujące koszule wracają do łask. Decydując się na konkretny fason, warto zwrócić uwagę by ubranie było dobrej jakości. Dzięki temu koszula może uzupełniać i tworzyć nowe stylizacje przez wiele sezonów – na pewno nie wyjdzie z mody.