Rozwój

Największa wyszukiwarka gier na każdą okazję – Gamionary.

Artykuł sponsorowany.

Największa platforma z grami na każdą okazję

Gamionary jest największą na świecie darmową platformą online gromadzącą inspiracje na aktywne spędzanie wolnego czasu. To jednocześnie jedyna istniejąca wyszukiwarka gier i zabaw, która wyróżnia się na tle znacznie mniej precyzyjnych oraz bardziej ograniczonych spisów aktywności dostępnych w sieci. Strona jest zorientowana na docieranie do internautów z całego świata.

Kreatywna animacja czasu wolnego

Internetowy projekt platformy kierowany jest zarówno do nauczycieli, trenerów, animatorów czasu wolnego, jak i rodziców czy osób w każdym wieku poszukujących propozycji na dynamiczne spotkanie ze znajomymi. Gamionary powstało z myślą o tych, którzy pragną w kreatywny sposób zagospodarować swój wolny czas bądź zaradzić nudzie swoich podopiecznych. Platforma gromadzi osoby ceniące sobie rozwiązania bazujące na oszczędności czasu, co jest szczególnie istotne przy zawodach polegających na pracy z dziećmi. Kreatywne zajęcia zachęcają młodzież do odejścia od komputera i wpływają na integrację całej rodziny bądź grupy, skutecznie urozmaicając życie towarzyskie. Na Gamionary znaleźć można angażujące aktywności bez wychodzenia z domu, co zwalnia użytkowników z niepotrzebnych wydatków.

Bukiet przydatnych narzędzi

Gamionary to pierwsza rzetelna baza pomysłów na gry i zabawy utrzymana w przyjaznej dla oka, przejrzystej formie oraz pierwsze takie narzędzie, które pozwala na natychmiastowe wyszukiwanie konceptów według indywidualnych potrzeb. Strona oferuje panel wyszukiwania uwzględniający kryteria, takie jak miejsce aktywności, dostępny sprzęt, liczba oraz wiek uczestników zabawy, a także inne zaawansowane cechy aktywności i specyficzne cele rozwojowe graczy. Nieustannie rozwijający się bank inspiracji obejmuje ponad tysiąc rozmaitych gier i zabaw. W ramach platformy każdy koncept został wyposażony w dedykowaną, estetyczną grafikę lub krótki filmik objaśniający zasady gry i precyzyjnie uporządkowany opis aktywności.

Mozolne przeszukiwanie Internetu w celu próby odnalezienia porządnego artykułu czy filmu traktującego o koncepcjach na animację czasu wolnego nie będzie już konieczne. Gamionary ma potencjał na zgromadzenie większości pomysłów na gry i zabawy, które zostały dotychczas opisane w książkach lub w sieci. Co więcej, platforma oferuje autorskie koncepty aktywności oraz dąży do zbudowania małej społeczności pasjonatów gier i zabaw, umożliwiając swoim użytkownikom publikację własnych materiałów. Konspekty te podlegają ocenie, dzięki czemu każdy może spróbować swoich sił w rankingach opinii publicznej. Platforma została opracowana w ramach przewodniej myśli „Try This” – spróbuj, a przekonasz się na własnej skórze, ile radości gwarantuje nawet najprostsza zabawa.

Stale aktualizowane treści

Gamionary pozwala na budowanie prywatnej bazy gier i zabaw. Z uwagi na to zapewnia bezproblemowy powrót do ulubionych treści. Platforma jest aktualizowana co tydzień, toteż gwarantuje dostęp do materiałów opracowywanych i wyszukiwanych na bieżąco. Ponadto, zalogowani użytkownicy każdorazowo otrzymują informację o publikacji najnowszych treści. Poza dopracowaną przeglądarką, platforma oferuje również księgę gier i zabaw z podziałem na różnorodne kategorie. To właśnie tam użytkownik może odszukać inspiracje dostosowane do danej sytuacji oraz własnych preferencji. Aktywności zostały uporządkowane w ramach zakładek, takich jak gry towarzyskie, integracyjne, edukacyjne, terenowe, rodzinne, weselne czy poświęcone zajęciom z wychowania fizycznego. Gamionary to nie tylko skarbnica wartościowych pomysłów, ale i działania edukacyjne realizowane przy pomocy Facebooka oraz platformy YouTube. Z dnia na dzień publikowane są nowe nagrania, które mają na celu pomóc użytkownikom platformy w opanowaniu zasad poszczególnych rodzajów gier i zabaw.

Gamionary zakłada nieustanny postęp w kierunku zwiększania swojej intuicyjności i atrakcyjności wizualnej. W planach na rozwój platformy widnieje sklep, lepsza optymalizacja panelu wyszukiwania, playlisty zawierające zestawy gier i zabaw poświęcone danej tematyce, a zwłaszcza rozszerzanie banku aktywności o nowe, innowacyjne treści. Kontakt pomiędzy administratorami platformy, a jej użytkownikami jest możliwy drogą mailową lub bezpośrednio przy pomocy konta użytkownika.