Rozwój

Kursy programowania online dla dzieci

Dziś nie ma wątpliwości, że programista to dobrze płatny zawód. Młodzi pasjonaci kodowania na początku swojej kariery liczą na dobrą pensję, która rośnie wraz z doświadczeniem. Najlepsi zarabiają nawet pięciocyfrowe sumy, które pozwalają im żyć na wysokim poziomie i prowadzić dostatnie życie.
Jednak dotarcie do nich wymaga dużo pracy. Warto zacząć w bardzo młodym wieku i dzięki temu mieć przewagę nad innymi zacznie uczyć się programowania znacznie później. Rozpoczęcie odpowiednio wcześniej przygody z kodowaniem, zapewnia lepszy start lub wręcz przewagę nad konkurencją. Przyszli uczestnicy zajęć zostaną wprowadzeni w tajniki programowania i działania najnowszych technologii.

Co zyskujesz podczas nauki programowania

Uczestnicy kursów poznają język programowania i zgłębiają tajniki tworzenia gier komputerowych, programów, aplikacji mobilnych – w różnych środowiskach programistycznych. Odkryją również możliwości oferowane przez wiadomości i zagrożenia, które mogą napotkać na świecie. Wszystkie kursy programowania online dla dzieci mają na celu wzbudzenie pasji w młodych ludziach, stworzenie solidnych podstaw do pracy nad samodzielnymi projektami, przygotowanie do pracy zawodowej w IT oraz ułatwienie startu w dorosłe życie. Kursy online programowania nie skupiają się tylko na samym programowaniu, ale także na wielu umiejętnościach miękkich, niezbędnej i samodzielnej wybranej ścieżce zawodowej, które odbywają się pod kątem wykwalifikowanych nauczycieli.

Praktyka w nauce programowania

Podczas kursów z programowania dzieci zajmuje się niemalże tylko praktyką. Wykorzystują wiedzę zdobytą bezpośrednio podczas ćwiczeń, m.in. zaprogramować rozszerzony element świata gry lub funkcjonalność strony internetowe. Te zadania nie są łatwe. Często muszą osiągnąć swoje szczyty i pracować metodą prób i błędów. W ten sposób młodzi ludzie uczą się stawiać czoła wyzwaniom i problemom, popełniać i poprawiać błędy, a nie zniechęcać się porażkami. Wszystko to przygotowuje dzieci i młodzież do pracy zawodowej w takich obszarach jak IT, analityka, finanse i marketing.

Czy zajęcia prowadzone online mają sens?

Czy można nauczyć się programowania przez Internet bez wychodzenia z domu? A może to strata czasu i warto poszukać czegoś stacjonarnego?
Przy zmieniających się warunkach i zmieniającej się technologii najlepiej wykorzystać i przygotować kurs zdalny, aby dzieci mogły uczyć się programowania w domu. Oczywiście możesz nauczyć się programować samodzielnie. Od młodych ludzi wymaga jednak dużo i doskonałej umiejętności przechodzenia przez problemy. Kiedy uczeń samouk napotka problem, będzie musiał znaleźć rozwiązanie, często marnując dużo czasu i nauki.