Dom i ogród

Jakie kolory ubrań i butów najlepiej sprawdzą się dla dziewczynki?

Pojawienie się na świecie dziecka to ogromna odpowiedzialność, ale również szereg decyzji – tych o mniejszej i większej wadze. Wśród nich można wskazać chociażby konieczność doboru odpowiednich ubranek dla dziewczynki, co – biorąc pod uwagę obecnie dostępne ilości ubranek i bucików – wcale nie jest proste. W jaki sposób wybierać ubranka dla dziewczynki?

Czy róż zawsze jest najlepszy?

Lata temu utarło się, że dziewczynki powinno się ubierać na różowo, a chłopców – na niebiesko lub w innych, ciemniejszych odcieniach. Podczas gdy faktem jest, że wiele małych dam samodzielnie wybiera róż jako barwę swoich kreacji – dziś stopniowo odchodzi się od tak utartych frazesów i coraz więcej dziewczynek jest ubieranych na wiele innych kolorów, również tych ciemniejszych, które dawniej byłyby przeznaczone dla chłopców lub uważane za nieodpowiednie dla dzieci w ogóle – na przykład czerń.

Jeśli jednak i Ty, i Twoja pociecha chcecie kompletować różową garderobę, pamiętajcie że istnieją różne odcienie tego koloru. Podczas gdy ciemnowłose dziewczynki o dość ciemnej karnacji będą doskonale wyglądać właściwie w każdym wariancie różu, to niebieskookie blondynki mogą prezentować się nieco blado w bardzo jasnych, wpadających w biel odcieniach.

Dlatego też jeśli Twoja córeczka prezentuje iście anielski typ urody, z błękitnymi oczyma i jasnymi, blond włosami – lepiej zdecyduj się na nieco ciemniejszy wariant różu – na przykład malinowy lub czerwono-różowy poziomkowy odcień.

Jeśli nie róż – to co?

Warto jednak pamiętać, że nie każdy rodzic (i dziecko) jest fanem różu. Na szczęście, obecnie można zakupić naprawdę szeroką gamę ubranek dziewczęcych w różnych odcieniach. W związku z tym możecie wybierać spośród wariantów niebieskiego, fioletowego, żółtego, zielonego i wielu innych kolorów – w zależności od preferencji.

Jeżeli dziewczynka woli inny kolor, nie warto ograniczać jej do jednej barwy. W chwili obecnej dostępnych jest na tyle dużo wariantów pięknej, dziewczęcej odzieży, że czasem dokonanie wyboru jest po prostu bardzo trudne w związku z mnogością wyborów.

A co z bucikami?

Skoro wiemy już, że w kwestii ubranek warto po prostu postawić na swój gust, nie ograniczając się do funkcjonujących od dawna koncepcji – to jak wybrać buty dla dziewczynki? Pamiętaj, że w przypadku obuwia jeszcze bardziej niż w odniesieniu do ubranek – pierwszorzędne znaczenie ma nie ich kolor, a komfort, jaki oferują. Nawet najpiękniejsze, dziewczęce buciki, które obcierają nóżkę – nie będą chętnie noszone.

Jeśli jednak chodzi o warianty kolorystyczne, postaw na te barwy, które będą najlepiej pasować do całej garderoby dziecka. Jeśli jednak szafa dziewczynki jest naprawdę wielobarwna, możesz zdecydować się na jedną z dwóch opcji: wybrać buty dla dziewczynki w odcieniach bieli, czerni lub brązu (ze względu na uniwersalność) bądź zakupić wiele par obuwia w różnych wariantach kolorystycznych. Podczas gdy pierwsze rozwiązanie wydaje się być najkorzystniejsze cenowo, drugie – oferuje największe możliwości podczas tworzenia dziecięcych stylizacji. Zapewniamy, że Twoja mała dama będzie zachwycona każdą z opcji, jeśli tylko buty będą ładne i wygodne!