Rozwój

Wkłady higieniczne – sposób na higienę w każdej sytuacji

Dbanie o higienę intymną dla osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu (NTM) jest bardzo ważne. Pozwala bowiem ono na poprawę odczuwanego komfortu, co w przypadku uciążliwych objawów NTM jest szczególnie istotne. Niezbędne do tego celu są chłonne produkty higieniczne o zwiększonym stopniu chłonności, takie jak wkłady higieniczne. Są niezwykle chłonne i doskonale zabezpieczają przed przeciekaniem, ograniczając ryzyko przemoczenie pościeli oraz materaca. Czy można stosować je na co dzień i gdzie szukać dobrej jakości produktów? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania.

Wkłady higieniczne dla każdego

Wkłady higieniczne są szczególnym rodzajem produktów chłonnych dedykowanych osobom zmagającym się z problemem nietrzymania moczu. To, co odróżnia je od pozostałych, to duży zakres chłonności. Oznacza to, że są one idealnym rozwiązaniem dla osób, u których na skutek utraty kontroli moczu dochodzi do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Chłonne wkłady higieniczne bardzo dobrze zabezpieczają przed przeciekaniem. Jednocześnie są wygodne. Nie krępują ruchów i zapewniają pełną swobodę w każdej pozycji. To bardzo cenna zaleta, która wpływa na samopoczucie pacjenta. Wykonane z miękkich i przyjaznych dla skóry materiałów, pozostają w pełni bezpieczne dla skóry, nawet w przypadku częstego stosowania. Mogą więc być używane każdego dnia bez żadnych obaw. Nie powodują bowiem podrażnień skóry i nie zwiększają ryzyka powstawania na jej powierzchni bolesnych odparzeń. Wkłady chłonne przeznaczone dla osób cierpiących na NTM mają jeszcze jedną ważną zaletę. Absorbują nieprzyjemne zapachy, zapewniając przyjemne uczucie świeżości i suchości. Cecha ta jest bardzo ceniona przez osoby, u których dochodzi do mimowolnego wycieku dużych ilości moczu. Dzięki temu nie muszą one wstydzić się brzydkiego zapachu, który towarzyszy tej uciążliwej dolegliwości. Wkłady higieniczne bardzo dobrze sprawdzają się zarówno u osób cierpiących na nietrzymanie moczu, jak i tych, które w wyniku swojego stanu zdrowia mimowolnie oddają stolec. Dlatego ich stosowanie doskonale sprawdza się u pacjentów przewlekle chorych oraz cierpiących z powodu wad wrodzonych, które skutkują nieświadomym załatwianiem potrzeb fizjologicznych.

Skorzystaj z refundacji

Wkłady higieniczne należą do grupy produktów podlegających refundacji. Oznacza to, że spełniając określone warunki, można ubiegać się o częściowy lub całkowity zwrot wydatków związanych z ich zakupem. To bardzo ważna informacja dla tych, którzy stosują wkłady każdego dnia. Skorzystanie z refundacji na ich zakup pozwala na spore oszczędności, co w przypadku wielu wydatków związanych chociażby z zakupem lekarstw okazuje się cennym wsparciem. Zasady przyznawania refundacji, podobnie jak i warunki, jakie trzeba spełnić, by móc z niej skorzystać, określane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wszelkich potrzebnych informacji na ten temat należy szukać w najbliższym oddziale NFZ lub na stronie internetowej wybranego producenta, np. www.tena.pl.