Rozwój

Nose work, czyli trening węchu dla twojego psa

Sportowa detekcja węchowa to dyscyplina, w której pies uczy się ukierunkować swoje węszenie na określone zapachy. Do pracy z psem wykorzystuje się zapachowy w pełni bezpiecznych dla psa, a jednocześnie takie, których nie znajduje on w swoim naturalnym środowisku. Zapach ukrywamy w różnych zakamarkach np. w pojemnikach, pudełkach, w doniczkach, koszykach, plecakach i innych, równie niespodziewanych. Zapach może być ukryty w domu, na meblach, czy podłogą, w samochodach. Pies szuka zapachów na zewnątrz i wewnątrz, w pomieszczeniach.

Stacjonarne Kursy Nose Work Warszawa

Kurs Nose Work Warszawa adresowany jest do właścicieli czworonogów, chcących dowiedzieć się więcej o pracy węchowej psa. Nose Work to taki rodzaj zabawy w psa-detektywa.  Zadanie polega na odnalezieniu wskazanego zapachu w różnych zaskakujących miejscach i warunkach. Na zajęciach uczymy, jak pracuje psi nos. Właściciele psów dowiadują się, dlaczego psy lubią węszyć. Mogą także nauczyć się, jak organizować samodzielnie najprzyjemniejsze zabawy węchowe do odnalezienia przez pupila.

Kursy Nose Work – jak poznać, że pies polubi trening i rozwinie umiejętności?

Twój pies ciągłe węszy na spacerach? Zewnętrzne środowisko staje się dla niego czasami ciekawsze niż interakcja z opiekunem? W takich sytuacjach warto rozwijać umiejętności psa poprzez kursy Nose Work. Dzięki temu pies rozładuje pokłady energii, które wydają się być nieskończone. Kursy to nie tylko nauka. Mogą być atrakcyjnym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze swoim pupilem i jeszcze lepszym poznaniem mowy ciała psa. Kursy Nose Work Warszawa Białołęka i Targówek prowadzi szkoła dla psów Hauvard. Szkoła nastawiona jest nie tylko na uczenie psa nowych umiejętności, ale również na budowanie tego, co najważniejsze – więzi, wzajemnej komunikacji i zrozumienie emocji.

Szkolenia Nose Work dla psów, dzięki któremu zyskasz zainteresowanie

Psi nos jest bardzo wrażliwy i dlatego może odbierać tysiące zapachów. Właśnie dzięki niezwykłym zdolnościom węchowym psy odkrywają świat. Węch jest ich najważniejszym zmysłem, na którym polegają najbardziej. Dzięki kursowi zyskasz w oczach psach większe zainteresowanie. Pies będzie czekał na zadania, które z przyjemnością wykona.

Bezpieczne zapachy roślinne do nauki Nose Work

Szkolenie Nose Work dla psów odbywa się z wykorzystaniem w pełni bezpiecznych, roślinnych zapachów. W małych grupach mogą uczestniczyć psy w dowolnym wieku. Udział jest niezależny od tego, czy pies jest posłuszny. Można powiedzieć, że najważniejszy jest temperament.