Mieszkanie pod klucz w Gdańsku – czy warto w nie zainwestować?
Nowe mieszkania w stanie deweloperskim, czyli przeznaczone do dalszych prac wykończeniowych, cieszą się w Gdańsku największym zainteresowaniem. Jest jednak grupa nabywców, która decyduje się na zakup lokalu pod klucz. Co przemawia za takim rozwiązaniem?
Na czym polega wykończenie pod klucz?
Wykończenie pod klucz to opcja, jaką w swej ofercie mają firma Hossa oraz wielu innych deweloperów realizujących inwestycje z zakresu budownictwa mieszkaniowego w Gdańsku. Do mieszkania pod klucz można się natychmiast wprowadzić. Oznacza to, że są w nim wykonane różne prace wykończeniowe. Przeważnie wystarczy tylko wstawić meble i inne elementy wyposażenia, chociaż zdarzają się oferty, w ramach których deweloper proponuje także umeblowanie.
Wykończenie pod klucz – dlaczego warto?
Wygoda i oszczędność czasu to kluczowe zalety, jakimi odznaczają się mieszkania pod klucz. Gdańsk ma pod tym kątem na tyle rozbudowaną ofertę, że klienci mają do wyboru różne pakiety, jeśli chodzi o standard wykończenia. Zakup nowego mieszkania gotowego do zamieszkania „od ręki” warto zdecydować się głownie dlatego, że nie trzeba samemu martwić się o znalezienie dobrej ekipy remontowej i zakup wszystkich niezbędnych materiałów. Deweloperzy współpracują z biurami projektowymi oraz firmami remontowo-wykończeniowymi, w związku z czym są w stanie zaproponować nabywcom rozmaite rozwiązania. Co ważne, zobowiązują się do wykonania prac w określonym terminie, co pozwoli uniknąć przeciągania się remontu w nieskończoność. Średni koszt wykończenia mieszkania pod klucz wynosi ok. 10 proc. jego wartości.
Wykończenie pod klucz – jak wybrać dewelopera?
Spośród deweloperów oferujących w Gdańsku mieszkania pod klucz należy wybrać sprawdzoną firmę mającą na koncie wiele udanych przedsięwzięć tego typu. Długi staż zwykle świadczy o jej rentowności, a także o sprawnym zarządzaniu nieruchomościami. Ważne jest to, aby deweloper nie robił problemów z udostępnieniem sprawozdań finansowych, co pozwoli ocenić jego realną sytuację ekonomiczną.