Dom i ogród

Legowiska dla psów – postaw na uniwersalne rozwiązania

Legowisko dla dużego psa, który czuwa nad bezpieczeństwem domu i wszystkich członków rodziny powinno znajdować się w odpowiednim miejscu. Zazwyczaj jest to dość blisko drzwi wejściowych, w głównym ciągu komunikacyjnym. Z legowiska pies powinien móc obserwować te miejsca, które uważa za najważniejsze w domu, a także rejestrować, kto wchodzi i wychodzi. Dla dużych psów, zwłaszcza ras obronnych są to ważne informacje, które dają poczucie dobrego wypełniania swoich obowiązków.

Małe czy duże legowiska dla psów – jakie wybrać?

Legowisko dla pupila to jeden z podstawowych elementów wyposażenia domu u każdego właściciela psa. Pozwala czworonogowi na odpoczynek i regenerację sił w komfortowych warunkach. Jak duże legowiska dla psów wybierać? Powinno być ono dobrane odpowiednio do wzrostu i wagi psa, a także pozycji, którą czworonożny przyjaciel najczęściej przybiera. Jeżeli psy lubią trzymać głowę wyżej podczas snu, warto wybrać owalne, duże legowiska dla psów z boczną burtą.

Łatwe w czyszczeniu i niezniszczalne legowisko dla psa

Płaskie materace są łatwe w czyszczeniu. Sprawdzą się dla psów, którym owalne legowisko nie wystarczy – na przykład wtedy, gdy czworonóg lubi rozciągnąć się na całą długość ciała podczas spania, czy relaksującego leżenia. Materace produkowane są z połączenia pianki o dużej gęstości i pianki z pamięcią kształtu. Połączenie tych dwóch rodzajów materiału sprawia, że powstaje niezniszczalne legowisko dla psa z funkcją MEMORY.

Łatwe w czyszczeniu legowiska dla psów bez szwanku zniosą standardowe usuwanie brudu: pokrowiec możesz wyprać lub po prostu odkurzyć materac. Czyste legowisko pomaga w utrzymaniu wysokiej jakości warunków dla komfortowego snu.

Komfortowe i miękkie legowisko dla psa z funkcją MEMORY

Warto dobrze poznać nawyki czworonożnego przyjaciela. Jeżeli lubi spać z podkulonymi kończynami, odpowiednim wyborem może być miękkie legowisko dla psa o kształtach owalnych. Dla mniejszego psa można wybrać bardziej miękkie poduszki. W razie potrzeby warto skorzystać z porady profesjonalistów z tiptop24.pl i zapytać o legowisko.

W modelu MEMORY wykorzystano konstrukcję ze specjalistycznych pianek z myślą o wygodzie psa. Działa podobnie jak poduszki ortopedyczne, dopasowując się do indywidualnego kształtu ciała psa. Jednocześnie legowisko MEMORY nie ulega trwałemu odkształceniu, posłuży Twojemu psu przez długi czas. Warto pamiętać także, aby kolor obicia dobrać do umaszczenia psa.