Dom i ogród

Kawalerka we Wrocławiu – czy warto?

Artykuł partnera.

Kawalerki to jedne z najbardziej poszukiwanych mieszkań – zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. We Wrocławiu cieszą się one ogromną popularnością. Czy opłaca się zainwestować w taką nieruchomość w stolicy Dolnego Śląska?

Wrocław – atrakcyjna lokalizacja

W opinii klientów firmy deweloperskiej Ronson zakup kawalerki z rynku pierwotnego we Wrocławiu jest świetnym rozwiązaniem z uwagi na to, że Wrocław to bardzo atrakcyjne miasto będące ważnym ośrodkiem na biznesowej, turystycznej i kulturalnej mapie Polski. Z uwagi na jego liczne walory posiadanie tu własnego mieszkania jest strzałem w dziesiątkę. Stolica Dolnego Śląska może się poszczycić bogatą i interesującą historią oraz ciekawą architekturą. Ma ogromny potencjał, który doceniają developerzy. Wrocław rozwija się bardzo dynamicznie w wielu obszarach – z punktu widzenia inwestorów to jedna z najlepszych w kraju lokalizacji.

 Kawalerka we Wrocławiu – jakie ma zalety?

Kawalerka we Wrocławiu to doskonały wybór na pierwsze mieszkanie, niemniej jest trafionym zakupem również i w innych sytuacjach. Na jej zakup często decydują się osoby żyjące w pojedynkę lub te, które z racji na ograniczone możliwości finansowe nie są w stanie pozwolić sobie na zakup większego mieszkania – tym bardziej że ceny nowych mieszkań we Wrocławiu należą do jednych z najwyższych w całej Polsce. Nowoczesne kawalerki we Wrocławiu powstają w różnych dzielnicach, różnią się m.in. metrażem i standardem. Każdy zatem znajdzie rozwiązanie skrojone na miarę swoich potrzeb.

Warto wspomnieć także o tym, że kawalerka we Wrocławiu doskonale sprawdza się w roli mieszkania inwestycyjnego. Można ją wynajmować i osiągać z tego tytułu stałe dochody. Najemcy szukają funkcjonalnych kawalerek w dobrych cenach. Poza tym mieszkania we Wrocławiu w miarę upływu czasu nie tracą na wartości, w związku z czym nic też nie stoi na przeszkodzie, aby sprzedać kawalerkę z niemałym zyskiem. Taka nieruchomość to sprawdzony i skuteczny sposób na zabezpieczenie się od strony finansowej.