Kultura

Karta Google Play – rozrywka w zasięgu ręki dla każdego

Karta Google Play to rozwiązanie, które ułatwia zakup zawartości dostępnej w sklepie aplikacji na system Android – nie tylko samych „apek” czy gier, lecz także muzyki, filmów czy książek. Doładowanie sprawdzi się również jako pomysł na prezent dla zapalonego gracza czy miłośnika ciekawych aplikacji mobilnych. Gdzie kupić taką kartę i jak przebiega doładowanie Google Play?

Karta Google Play – co to jest?

Karta Google Play to nic innego jak bon, który może zostać wykorzystany do realizacji płatności w Sklepie Play. Doładowanie ma określoną wartość – dostępne warianty to karty na kwotę 20, 50, 75 czy nawet 150 złotych. Po aktywacji na konto Google przekazane zostają środki w tej samej wysokości. Atutem jest możliwość skorzystania z karty w dowolnym terminie – nawet gdy nie użyjesz jej zaraz po zakupie, możesz spokojnie zrobić to później. Nie zapominaj jednak, że aktywacja kodu z karty możliwa jest tylko w kraju, w którym została ona nabyta.

Gdzie kupić produkty takie jak karta Google Play?

Tego typu rozwiązania są dostępne już nie tylko w sklepach specjalizujących się w elektronice, grach czy akcesoriach do smartfonów. Coraz więcej innych punktów sprzedaży ma w swojej ofercie różnego rodzaju kody do gier – może to być nawet najbliższa osiedlowa Żabka. Co więcej, w tym niewielkim sklepie wielobranżowym kupisz również doładowanie Xbox, a także podobne karty na platformy App Store, PlayStation Network i nie tylko. Wszystkie z nich działają w podobny sposób – kwota, którą należ zapłacić za doładowanie, jest równa środkom dodanym na konto po aktywacji.

Doładowanie Google Play – jak wykorzystać kartę?

Cały proces jest bardzo prosty, a szczegółowe informacje można znaleźć w dokumentacji Google Play. Jak zrealizować kartę? Pierwszym krokiem będzie otwarcie aplikacji Sklepu Play – po kliknięciu ikony profilu możemy znaleźć tam link do ustawień płatności i subskrypcji. Tam z kolei wystarczy wybrać opcję „Wykorzystaj kod podarunkowy” i wpisać ciąg liter i cyfr widoczny po zdrapaniu zabezpieczenia na karcie. To wszystko! Dodatkowe środki będą automatycznie wzięte pod uwagę przy wykonywaniu dowolnych transakcji. Doładowanie Xbox, karta Google Play i inne kody do gier to bardzo wygodne sposoby płatności, które będą również świetnym wyborem w roli prezentu dla osoby, która regularnie korzysta z określonej platformy.