Dom i ogród

Jaki basen z kulkami wybrać?

Suchy basen z kulkami potrafi zapewnić niesamowitą rozrywkę każdemu dziecku. Latem warto go ustawić na świeżym powietrzu, w ogrodzie czy na tarasie, gdyż wówczas nasz ukochany maluch będzie mógł się dobrze bawić na świeżym powietrzu. Z kolei zimą czy późną jesienią można go przenieść do dziecięcego pokoju. Jaki basen z kulkami wybrać, aby sprawić swemu dziecku niesamowitą radość?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Każdy troskliwy rodzic doskonale wie, jak ważne jest to, aby zapewnić swemu dziecku bezpieczeństwo podczas codziennej zabawy. Decydując się na zakup suchego basenu z kulkami dla swojego ukochanego maluszka, trzeba mieć koniecznie na uwadze tę kwestię. Nie bez znaczenia jest tworzywo, z którego został wykonany ten produkt. Podczas wyboru należy zawsze zwrócić szczególną uwagę na to czy dołączone do basenu kolorowe kuleczki posiadają odpowiednie certyfikaty oraz czy spełniają normy użytkowania przez dziecko w danym wieku. Ryzyko połknięcia czy zadławienia się kuleczkami jest najmniejsze wówczas, gdy ich średnica wynosi powyżej siedmiu centymetrów. Takie piłeczki maluchowi jest także trudno gryźć.

Natomiast jeśli chodzi o konstrukcję basenu, to najlepszym wyborem jest taki model, którego boki zostały wykonane z pianki dostatecznie odpornej na skakanie oraz opieranie się. Najlepiej, jeśli użyte w produkcji tworzywo posiada oznaczenie T25. Zapewnia ono bowiem optymalne warunki zabawy. Taki basen jest bardzo trwały i potrafi przetrwać niejeden sezon nawet wtedy, gdy dziecko jest bardzo energiczne.

Basen warto zawsze kupić w sprawdzonym sklepie, w którym znajdują się produkty znanego i cenionego na rynku producenta. Wszelkie podróbki oraz tanie zamienniki mogą wpłynąć niekorzystnie na bezpieczeństwo oraz zdrowie malucha. Baseny wykonane z tańszych tkanin mogą powodować pocenie się ciała oraz często są niezbyt komfortowe podczas zabawy.

Kształt i kolor – istotne cechy basenu z kulkami

Basen z kulkami to taki produkt, którym warto obdarować dziecko w dniu urodzin czy imienin. Jeśli jest on dobrze dobrany do jego upodobań, to zawsze potrafi sprawić mu niesamowitą niespodziankę. Podczas wyboru warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na kształt, rozmiar oraz kolor basenu.
Obecnie w sprzedaży dostępne są zarówno okrągłe, jak i prostokątne baseny z kulkami. Jeśli będzie on rozłożony wewnątrz mieszkania, to do mniejszego pokoju dziecięcego znacznie lepszym wyborem jest basenik o mniejszych rozmiarach. Basen wyposażony w 200 – 250 piłeczek jest najpopularniejszą opcją, jeśli będzie z niego korzystało jedno dziecko w wieku 3 – 4 lat. Z kolei dla większej gromadki znacznie lepszym wyborem będzie suchy basen wyposażony w 400 czy 500 kulek.

Podczas wyboru trzeba też zwrócić uwagę na wysokość basenu. Ważne jest to, aby dziecko było odpowiednio zabezpieczone podczas zabawy. Ścianki basenu powinny wynosić około 30-50 cm wysokości w zależności od wieku dziecka. A jeśli chodzi o kolorystykę, to powinna ona być dostosowana do indywidualnych upodobań malucha. Wybór jest naprawdę spory, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.