Dom i ogród, Rozwój

Jak wybrać dobrą lodówkę na napoje?

W upalny dzień nic tak dobrze nie orzeźwia, jak chłodny napój wprost z lodówki. Niestety częstym problemem, który związany jest z zapewnieniem odpowiedniego zapasu zimnych napojów jest ograniczona przestrzeń do ich chłodzenia w lodówce. Najlepsze modele mają maksymalnie dwa metalowe uchwyty, które dedykowane są na chłodzenie butelek oraz puszek. Osoby, które mają większe potrzeby i są prawdziwymi fanami napojów w puszce, mogą liczyć na inne rozwiązanie. Lodówka do chłodzenia napojów jest doskonałym sposobem na przechowywanie butelek oraz puszek w optymalnej temperaturze. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy jak jej potrzebowało, dopóki jej nie kupi do swojego domu. Jak wybrać dobrą lodówkę na zimne napoje? Jaka chłodziarka jest najlepsza?

Czy lodówka na napoje jest potrzebna?

Osoby lubiące sięgać po chłodne napoje gazowane w puszcze lub w butelce z pewnością spotkały się niejednokrotnie, że w ich lodówkach zabrakło na nie miejsca. Tym bardziej, gdy wpadają do nas znajomi, że organizujemy domówkę lub inne wydarzenie – schłodzone napoje z pewnością się przydadzą. Niestety zajmujące dużo miejsca sałatki oraz inne dania sprawiają, że niestety nie możemy zmieścić w lodówce swoich ulubionych trunków. Rozwiązaniem na takie wyjątkowe okazje może okazać się duży pojemnik, który napełnimy lodem, jednak trzeba przyznać, że wymaga to nie tylko przygotowania, ale także sporej ilości kostek lodu. Ponadto lód topi się bardzo szybko, a trzymanie w rękach mokrej puszki lub butelki wcale nie jest komfortowe. Między innymi, z tego też powodu lodówki na napoje okazują się strzałem w dziesiątkę.

Wybór najlepszego urządzenia do chłodzenia napojów, wcale nie jest taki prosty i warto zastanowić się, jakie mamy wymagania i potrzeby. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele chłodziarek z różnymi funkcjami. Warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań istotnych, zanim wybierze się konkretny, ponieważ mogą one zaważyć na decyzji. Mała lodówka na zimne napoje sprawdzi się w gabinecie, przy biurku, a także w kuchni, w salonie, czy na krytym tarasie. Dużą zaletą takich sprzętów jest to, że są one mobilne i tak naprawdę potrzebują tylko dostępu do źródła zasilania. Szeroka oferta lodówek na napoje dostępna jest na stronie https://www.klarstein.pl/AGD/Lodowki/Lodowki-na-napoje/.

Jakie są rodzaje lodówek na napoje?

Na rynku jest bardzo szeroka gama lodówek na zimne napoje, jednak im jest ich więcej, tym większy problem z ich wyborem. Należy zwracać uwagę na wszystkie aspekty jak energooszczędność, generowany hałas, czy też pojemność i rozmiar. Lodówki na zimne napoje można podzielić na trzy podstawowe rodzaje – wolnostojące, do zabudowy i do gastronomii. Czym się charakteryzują?

Lodówka na napoje wolnostojąca

Lodówka wolnostojące na napoje zwykle ma optymalne i uniwersalne wymiary. Standardowy model bez problemu zmieści się pod biurkiem, a także pod blatem kuchennym, który jest nieco wyższy. Należy jednak pamiętać o tym, aby zapewnić prawidłową wentylację, co pozwoli rozproszyć emitowane przez urządzenie ciepło. Większość producentów zapisuje w instrukcji zachowanie około 15 centymetrów odstępu na górze i około 7-10 centymetrów odstępu po bokach lodówki.

Lodówka na napoje do zabudowy

Wybór lodówki do zabudowy może wydawać się nieco kłopotliwy, ale wystarczy dokonać prawidłowych pomiarów i wygospodarować tyle miejsca, ale wybrany model się zmieścił w szafce. Należy jednak pamiętać, że duży wpływ efektywność lodówki na napoje ma zapewnienie jej optymalnego obiegu powietrza. Zachowanie odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni jest więc warunkiem koniecznym, który trzeba spełnić. Dzięki temu zapobiegnie się jej przegrzaniu i wydłuży jej bezawaryjną pracę. Sprzęty AGD tego typu są z każdej strony obudowane meblami kuchennymi. Użytkownicy mają do wyboru, czy drzwiczki mają być szklane i tym samym eksponować zawartość wnętrza lodówki, czy też zabudowane frontami kuchennymi.

Lodówka na napoje do gastronomii

Lodówki na napoje są niezbędnym wyposażeniem każdego sklepu, pubu, baru, a niekiedy nawet kiosku. Zazwyczaj są one projektowane tak, aby utrzymać napoje w optymalnej temperaturze, jednocześnie pokazując je klientom przez szklane drzwi. Na rynku dostępna jest szeroka oferta różnych lodówek na napoje, które są w stanie zaspokoić każde zapotrzebowanie i bez problemu mieszczą się praktycznie w każdym budżecie. W przypadku tego typu sprzętów AGD większej pojemności można także swobodnie wybierać potrzebną liczbę drzwi. Dostępne są modele z pojedynczymi, podwójnymi, a nawet i potrójnymi drzwiczkami. Oczywiście każde dodatkowe otwieranie wiąże się z tym, że gabaryty lodówki na napoje muszą się zwiększyć. Urządzenia tego rodzaju są zaprojektowane do przechowywania różnych napojów, w tym również alkoholi, soków, napojów gazowanych czy wody.