Dom i ogród

Jak wybrać dmuchany zamek ogrodowy?

Artykuł partnera.

Większości z nas dzieciństwo kojarzy się placem zabaw, wesołym miasteczkiem, czyli po prostu z uśmiechem. Czy nie tego chcemy dla swojego dziecka? W poszukiwaniu atrakcji i zabawy dla naszych pociech przekopujemy internet, żeby znaleźć pomysł na uszczęśliwienie naszego malucha. Zapominamy o tym, co nas cieszyło najbardziej, gdy byliśmy dziećmi. Duże i kolorowe dmuchańce! Jednak na czym się skupić przy wyborze odpowiedniej atrakcji? Poniżej kilka informacji, na które warto zwrócić uwagę.

Dmuchańce, czyli co kto lubi

Dmuchańce nie są w jednej formie. Możemy rozróżnić ich wiele, od zamku, poprzez boiska do gry w piłkę, aż po zjeżdżalnie. Szeroka oferta dmuchańców sprawia, że bez problemu znajdziemy coś dla małej królewny, oraz dla dzielnego rycerza. Takie atrakcje podzielone są ze względu na wiek. Dla młodszych dzieci polecane są dmuchańce o płaskim podłożu, bez elementów znajdujących się wysoko. Co wybrać dla nieco starszych dzieci? Poniżej kilka propozycji.

– Dmuchane zjeżdżalnie. Doskonale sprawdzą się dla dzieci w wieku 4+. Dlaczego? Większe dzieci szukają atrakcji, odrobiny szaleństwa. Kilkumetrowa zjeżdżalnia na pewno zadowoli każdego zdobywcy przygód.
– Dmuchany plac zabaw. To wersja zdecydowanie dla kilka osób. Plac zabaw jest większa konstrukcją, o wielu kolorach i rozmiarach. Popularne place zabaw stylizowane są na średniowieczne zamki, park jurajski, czy nawet na kształt wozu strażackiego.
– Dmuchane tory przeszkód. Ten rodzaj rozrywki pozwoli na rozwinięcie u naszego malucha motoryki ciała. Kilka przeszkód do pokonania pozwoli dziecku na spożytkowanie energii, oraz zapewni odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu.

Co zyskujemy decydując się na zakup dmuchanej atrakcji dla naszego dziecka? 

Przede wszystkim zyskujemy pewność, że nasze dziecko spędza aktywnie czas na świeżym powietrzu. Dodatkowo rozwija się jego motoryka, co pozwoli na łatwiejsze panowanie nad ruchem, oraz utrzymaniem równowagi. Dmuchańce dostarczają zarówno dziecku, jak i dorosłym wiele radości, pozwalają się dziecku wyszaleć i spożytkować energię w zdrowy sposób. Dmuchane atrakcje to doskonała alternatywa dla smartfonów, czy konsoli do gier.

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem dmuchanej atrakcji?

Na pierwszym miejscu należy postawić na bezpieczeństwo. Materiał, z jakiego jest wykonany dmuchaniec powinien być dobrej jakości, zgodnymi z europejskimi normami bezpieczeństwa, nie zawierających ostrych krawędzi. Dodatkowo powinien być wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Przy wyborze musimy zwrócić uwagę, czy dmuchaniec jest skonstruowany w odpowiedni sposób, czy zapewnia dopływ powietrza i nie ogranicza widoczności. Średnie maksymalne obciążenie całkowite dmuchańca to 225 kg.
Koszt dmuchańca nie jest niski. Jeśli nie stać nas na zakup, możemy skorzystać z wypożyczalni i cieszyć się zabawą razem z naszymi dziećmi. To dodatkowa atrakcja również na imprezy urodzinowe naszych maluchów, z której każdy będzie zadowolony.

Dmuchane atrakcje dla dzieci to doskonały sposób na zapewnienie zabawy na świeżym powietrzu. Jest to doskonały zamiennik dla gier, czy komputera. Sprawdza się nie tylko jako zabawa dla najmłodszych. Dostarcza wiele radości także widzom, którzy mogą podziwiać jakie akrobacje potrafią wykonywać ich pociechy.