Rozwój

Cambridge certyfikat: jakie kursy są dostępne i czemu warto się na nie zapisać?

Trudno sobie wyobrazić dzisiejsze szkolnictwo bez nauki angielskiego. Jednak nie ma co ukrywać, że w polskich szkołach publicznych trudno zdobyć umiejętności wystarczające do tego, aby bezproblemowo zdać egzamin na poziomie Cambridge English Qualifications i tym samym otrzymać stosowny certyfikat. Na szczęście w Polsce istnieje kilka szkół językowych, które dają młodzieży szansę na skorygowanie tej sytuacji. Porozmawiajmy o tym przez chwilę.

Znajomość języka angielskiego to podstawa

Zanim jednak zdobędzie się cambridge certyfikat, warto w ogóle zrozumieć, dlaczego dobre umiejętności językowe są dzisiaj tak istotne. Otóż Polska jest częścią NATO oraz Unii Europejskiej. Mamy z tego tytułu pewne przywileje gospodarcze. Poza tym globalizacja postępuje w bardzo szybkim tempie. Oznacza to, że nasze otoczenie oraz strefa zawodowa stają się coraz bardziej międzynarodowe. W związku z tym poprawne posługiwanie się językiem obcym znacząco ułatwia funkcjonowanie w niejednorodnym środowisku. Prawdą jest, że wiele Polaków żałuje dziś, iż zaniedbało swoje umiejętności językowe. Czują przez to dyskomfort, a niekiedy nawet i wstyd, że nie potrafią swobodnie rozmawiać z obcokrajowcem.

Wielu z nas ma też krewnych, którzy postanowili osiąść w Wielkiej Brytanii na stałe. To samo dotyczy Irlandii. W związku z tym polskie rodziny stają się po części brytyjskie, tak więc dobra komunikacja powinna leżeć na sercu każdemu. To po prostu dobrze o nas świadczy.

Co dają certyfikaty Cambridge English?

Poza satysfakcją osobistą, certyfikat językowy C1 business higher na przykład to również mocny punkt każdego CV. Tego rodzaju kwalifikacje potrafią znacząco przesunąć szalę podczas procesów rekrutacyjnych na wyższe stanowiska menedżerskie. I to nie tylko w Polsce. Rzecz w tym, że udokumentowany pozytywny wynik wybranego egzaminu Cambridge jest honorowany na całym świecie. Młodzież posiadająca cambridge certyfikat. na poziomie B2 lub CEA (poziom zaawansowany) ma ułatwiony dostęp na uczelnie zagraniczne w krajach anglojęzycznych, ale również w największych miastach Europy. Później zaś można dzięki temu zacząć od lepszej pozycji w międzynarodowej firmie, gdzie świadectwo ukończenia egzaminu jest często bezwzględnie wymagane.

Czy są kursy pod konkretny certyfikat językowy?

Tak naprawdę istnieje wiele możliwości na zdobycie odpowiednich kwalifikacji językowych. W dzisiejszych czasach każdy może dostosować kurs pod swoją konkretną sytuację oraz wiedzę. Mogą to więc być kursy doszkalające z języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania, jak i konkretne kursy egzaminacyjne skierowane na pozytywny rezultat danego egzaminu Cambridge. W trakcie trwania szkolenia, wykwalifikowani nauczyciele pomagają wyłapać elementy, które sprawiają największy problem i je odpowiednio skorygować, aby jak najlepiej wypadły podczas ostatecznego sprawdzianu. Naturalnie, są też kursy opracowane pod matury (zarówno rozszerzone, jak i podstawowe) oraz egzamin ósmoklasisty.

Egzaminy Cambridge English Qualifications

B2 First to bodaj najpopularniejszy egzamin językowy, jeśli chodzi o cambridge certyfikat. Trwa kilka godzin i składa się z czterech odrębnych części, z których najdłużej zajmuje część pisemna (Writing), podczas gdy część ustna (Speaking) trwa zaledwie 14 minut. Poza tym egzamin składa się z czytania (Reading) i stosowania struktur językowych (Use of English). Jest to więc kompletny sprawdzian umiejętności, który dogłębnie weryfikuje zdolności osoby egzaminowanej. W związku z tym zapisanie się na odpowiedni kurs przygotowujący jest rzeczą cokolwiek rozsądną. Zwłaszcza, gdy się weźmie pod uwagę fakt, że sam egzamin kosztuje ponad 600 zł. Dobrze byłoby go zdać za pierwszym razem, nieprawdaż?