Rozwój

Buty na brzydką pogodę i trudne warunki – jakie modele warto mieć w swojej garderobie?

Za oknem plucha, jednak nie chcesz spędzić całego dnia w domowym zaciszu? A może akurat planujesz wyjazd, jednak pogoda nie zapowiada się najlepiej. Sprawdź, jakie buty na nie najlepszą pogodę warto mieć w swojej garderobie.

Dobre obuwie to podstawa

Odpowiednie buty mogą sprawić, że wycieczka lub po prostu wyjście z domu w celu załatwienia istotnych kwestii będzie dużo przyjemniejsze. Jeśli za oknem panuje niepogoda, warto zapewnić sobie komfort cieplny poprzez nałożenie odpowiedniego obuwia.

Gdy za oknem pada silny deszcz, nałożenie klasycznych adidasów czy sneakersów nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że obuwie tego rodzaju nie zapewni optymalnego komfortu cieplnego, a dodatkowo – może ulec przypadkowemu uszkodzeniu w kontakcie z nadmierną wilgocią.

Kalosze

To prawdopodobnie najlepsze obuwie na szybkie wyjście z psem podczas ulewy. Choć w większości przypadków nie posiadają one ocieplenia, na krótki, kilkunastominutowy wypad poradzisz sobie z pewnością bez niego. Największą zaletą kaloszy jest to, że możesz je założyć na nogi bardzo szybko, a dodatkowo – w razie zabrudzenia (na przykład błotem), bez większych trudności możesz umyć je pod bieżącą wodą, nie ryzykując ich uszkodzeniem.

Kozaki

Zimowe obuwie jest doskonałym wyborem, gdy za oknem panuje niepogoda. Choć większość tego typu butów nie poradzi sobie z dużą wilgocią, są one świetnym wyborem w mieście w okresie zimowym. Uwaga: jeśli temperatury spadły poniżej zera, panie powinny postawić na kozaki na płaskiej podeszwie. Te zwiększają przyczepność do podłoża i minimalizują ryzyko potknięcia się.

Buty trekkingowe

Obuwie trekkingowe zostało stworzone z myślą o wielbicielach górskich wycieczek, jednak doskonale sprawdzi się również w formie butów na co dzień. Tym, co wyróżnia obuwie trekkingowe na tle innych rodzajów butów jest to, że doskonale chroni ono przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: wilgocią, niskimi temperaturami, a także porywistym wiatrem. Dzięki butom trekkingowym, możesz cieszyć się odpowiednim komfortem cieplnym zarówno podczas wieczornych wyjść z czworonogiem, jak i w trakcie górskich wycieczek.

Nie oszczędzaj

O ile w przypadku kaloszy trudno jest mówić o szczególnie dużych różnicach między tańszymi i droższymi modelami, to w odniesieniu do obuwia trekkingowego oraz kozaków – różnice cenowe mogą mieć duże znaczenie. Obuwie wykonane z lepszej jakości materiałów w sposób w pełni naturalny jest droższe. Warto jednak zainwestować w takie buty nieco większą sumę, bowiem w ten sposób można zapewnić sobie lepszy komfort cieplny również w niesprzyjających warunkach pogodowych. Dodatkowo, nieco kosztowniejsze buty trekkingowe czy kozaki w większości przypadków charakteryzują się również zwiększoną wytrzymałością, co oznacza, że jeśli weźmie się pod uwagę czas, przez jaki mogą służyć bez uszczerbków – kosztowniejsze buty okazują się być… tańsze. Dlatego też nie należy oszczędzać, kupując obuwie na brzydką pogodę oraz trudne warunki atmosferyczne. Lepiej jest traktować zakup ten w formie inwestycji.