Dom i ogród

5 wskazówek dotyczących spokojnego domu

Budowa obok, ruchliwa ulica o jedną przecznicę, muzyka mżąca w każdym sklepie i smartfon w kieszeni, który jest wyczuwalny podczas rozmów i wiadomości

5 wskazówek dotyczących spokojnego domu

Budowa obok, ruchliwa ulica o jedną przecznicę, muzyka mżąca w każdym sklepie i smartfon w kieszeni, który jest wyczuwalny podczas rozmów i wiadomości – to tylko niektóre z wielu źródeł hałasu w naszym codziennym życiu. Zauważyłem: ciągły poziom hałasu mnie stresuje, a na dłuższą metę może nawet szkodzić mojemu zdrowiu. Widzisz to w ten sam sposób: Prawie jedna czwarta (23 proc.) ankietowanych przez Forsę mieszkańców miasta stwierdziła, że ​​przeszkadzał im hałas, który przenika do mieszkania z zewnątrz przez otwarte okna. Ponieważ szczególnie we własnym domu pragniemy przede wszystkim jednego: odnalezienia spokoju i relaksu. Dzięki naszym pięciu prostym wskazówkom, aby uzyskać więcej ciszy i spokoju w Twoim salonie, aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową www.perfect-acoustic.com

Prawidłowa wentylacja zapewnia ciszę i spokój

Większość odgłosów dociera do naszych domów i mieszkań przez otwarte okna. Niezależnie od tego, czy jest to kosiarka sąsiada, czy przeszywający klakson przejeżdżających ciężarówek: 16% wszystkich respondentów, a nawet 23% mieszkańców miast, jest zaniepokojonych hałasem podczas wietrzenia pomieszczenia. To, co brzmi banalnie, jest zatem jedną z najważniejszych wskazówek, aby we własnych czterech ścianach było więcej ciszy i spokoju: zamknij okna! Przynajmniej wtedy, gdy w Twojej okolicy jest szczególnie głośno. Nie musisz rezygnować ze świeżego powietrza, jeśli zainstalujesz kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych. Nawiasem mówiąc, jest to również łatwo możliwe w przypadku renowacji. System wentylacyjny jest cichszy w porównaniu z hałasem z zewnątrz, natomiast suszarka do włosów jest głośna. Dobre samopoczucie: nawet zanieczyszczenia pozostają na zewnątrz, co szczególnie denerwuje mieszkańców dużych miast.

Tekstylia tłumią dźwięk

Duże, gładkie powierzchnie i gołe ściany odbijają dźwięk, który można następnie wzmocnić. Nawet umiarkowanie głośne dźwięki mogą stać się prawdziwym zabójcą nerwów! Moja rada: zaplanuj wystarczającą ilość tekstyliów podczas zakładania. Jest przytulny i tłumi dźwięk. Cokolwiek chcesz, jest dozwolone – zasłony, dywany i meble tapicerowane wnoszą więcej spokoju do Twojego domu, a tym samym chronią uszy mieszkańców i sąsiadów. Zdecydowanie powinieneś użyć puszystego dywanu jako tłumika, szczególnie w pokoju dziecięcym. Przegrody pokojowe również stoją na drodze do dźwięków w dosłownym tego słowa znaczeniu. Kilka pomocnych wskazówek na temat „konfiguracji” możesz przeczytać tutaj.
Niektóre materiały dźwiękochłonne:
Jeśli możemy zastosować panele akustyczne na ścianach, panele dźwiękochłonne, panele ścienne. Wskazane jest położenie na podłodze maty akustycznej lub dźwiękochłonnej. Pamiętaj, aby przed oknami umieścić zasłony akustyczne lub dźwiękochłonne.
Ciche sprzęty AGD są przyjazne dla uszu
Dobra wiadomość z góry: Zmywarki, miksery i tym podobne stały się obecnie znacznie cichsze. Aby uzyskać więcej ciszy i spokoju we własnych czterech ścianach, warto stopniowo kupować nowy sprzęt. Ponieważ nie chcesz od razu wymieniać sprawnych urządzeń, istnieje prosty sposób na zmniejszenie hałasu: po prostu umieść gumową matę pod starą pralką itp., aby wytłumić wibracje. Nawiasem mówiąc, działa to również z innymi meblami – filcowe podkładki pod nogi krzesła i stołu zapobiegają nieprzyjemnym odgłosom drapania. Duże urządzenia techniczne, takie jak grzałki, również powodują odgłosy pracy, ale przy nowoczesnych urządzeniach są one prawie niesłyszalne. Pompy ciepła Kermi x-change można znaleźć na przykład w ogrodzie lub kotłowni i są szczególnie ekonomiczne i przyjazne dla środowiska Wyjątkowo ciche: mają tłumienie dźwięków i wibracji, obniżenie nocne oraz dodatkowy, indywidualnie regulowany tryb szeptania, który zapewnia spokój i ciszę w weekend i oszczędza kłopotów z sąsiadami.

Z pozytywnymi dźwiękami w stosunku do hałasu

Niektórych źródeł hałasu po prostu nie da się całkowicie wyłączyć. Na przykład, jeśli główna ulica biegnie przed domem, szelest ruchu nigdy nie ustanie. Każdy, kto jest tym zirytowany, może temu przeciwdziałać pozytywnymi dźwiękami i wyciszyć: Nagrania trzaskającego kominka lub odgłos deszczu w oknie mogą pomóc w zagłuszeniu nieprzyjemnego hałasu. Mniej znaną, ale skuteczną pomocą przeciwko hałasowi jest tak zwany biały szum. Szum jest subiektywnie odbierany jako mniej głośny i denerwujący, gdy jest na niego nałożony biały szum. Kiedy mózg się do tego przyzwyczai, nie będziesz już słyszeć żadnych niepokojących dźwięków.

Modernizacja izolacji: hałas na zewnątrz, cichy do wewnątrz

Każdy, kto buduje lub modernizuje, może wypowiedzieć wojnę hałasowi od podstaw. Ponieważ oczywiście większe środki mają również decydujący wpływ na większy spokój w domu. Każdy, kto podejmuje się prac renowacyjnych, może wiele osiągnąć dzięki dźwiękoszczelnym oknom, izolacji ścian, izolacji akustycznej kroków i tym podobnych. Nawiasem mówiąc, panele dźwiękochłonne, które można kupić w sklepach z narzędziami i zamocować pod sufitem, nadają się również do modernizacji. W poprzednich wpisach podsumowaliśmy już dla Was kilka wskazówek na temat „remontowania”.