Rozwój

Czym zajmuje się logistyk i gdzie znajduje zatrudnienie?

Szukając ciekawych kierunków do nauki, trafiasz nieraz na hasło takie, jak logistyka, studia. Warszawa jest jednym z miast, w których możesz zdobyć zawód logistyka. Czym będziesz się w przyszłości mógł zajmować? W jakich miejscach możesz szukać pracy?

Zarządzanie podmiotami gospodarczymi

Prawie każdy wie, czym jest logistyka. Studia w Warszawie precyzują wiedzę, dotyczącą zarządzaniem łańcuchem dostaw. Dla kogo ten kierunek jest odpowiedni? Jeśli masz ścisły umysł i potrafisz analizować bieżącą sytuację, masz predyspozycje do tego zawodu. Logistyk musi umieć przewidywać wiele sytuacji, myśleć kreatywnie i działać w sposób przedsiębiorczy. To nie jest zawód dla indywidualisty. Projektowanie i wdrażanie całego łańcucha dostawy będzie obejmowało wiele osób, pracujących na różnych stanowiskach. Przygotuj się więc na naukę, która łączy w sobie wiele dziedzin.

Czego nauczysz się na studiach?

Jeśli masz średnie lub wyższe, możesz aplikować na logistykę. Studia w Warszawie obejmują wiele zagadnień, przygotowujących cię do przyszłych wyzwań. Uczysz się infrastruktury logistycznej, towaroznawstwa, ekonomii, a także zarządzania produkcją i usługami. Na zajęciach nie może też zabraknąć statystyki, zarządzania zapasami, spedycji. Poznajesz tajniki transportu krajowego i międzynarodowego, dowiadujesz się, w jaki sposób analizować podstawowe zjawiska gospodarcze. Logistyka to ważny zawód, który z pewnością przyda się także w kolejnych latach. Coraz więcej dziedzin zależy od sprawnego transportu. Dobry specjalista zawsze znajdzie pracę w tym zawodzie.

Status społeczny i zarobki logistyka

Absolwenci logistyki rzadko kiedy są kojarzeni z nisko płatną pracą. W zależności od wykształcenia i doświadczenia mogą liczyć nawet na stanowiska specjalistyczne i kierownicze. W jakich firmach szuka się takich pracowników? Na pewno handlowych, produkcyjnych, usługowych, spedycyjnych. Logistyk pracuje praktycznie w każdym większym przedsiębiorstwie. W mniejszych lub bardzo małych zwykle szuka się logistyka do konsultacji. Ile zarabia się w tym zawodzie? Początkujący pracownik może liczyć na 2 – 4 tys. złotych. Pensje specjalistów sięgają 6 – 9 tys. złotych. Dyrektorzy ds. logistyki zarabiają powyżej kilkunastu tysięcy złotych.

Logistyka w systemie online

Duże zapotrzebowanie na specjalistów sprawia, że uczelnie chętnie stawiają na logistykę. Studia w Warszawie to szansa na szerokie kompetencje w wielu obszarach logistyki. Nie masz czasu na dojazd do uczelni? Poszukaj opcji nauki online. Będziesz mógł uczyć się wtedy, kiedy masz na to czas. Wykładowcy są do twojej dyspozycji online. Masz okazję spotkać innych studentów podczas dosłownie kilku zjazdów, jakie odbywają się podczas roku akademickiego. To doskonała forma nauki dla tych, którzy już pracują, lub założyli rodzinę.

Logistyka online to także całkowicie bezpieczny sposób na naukę w czasie pandemii. Poszerzasz swoje kompetencje zawodowe bez wychodzenia z domu.